Týždeň globálneho vzdelávania

Urobme rovnosť realitou!

Týždeň globálneho vzdelávania je tu po roku zas a znova. Tento rok sa zameriavame na tému nerovností - ekonomických, spoločenských, kultúrnych či politických. A to opäť, z nami vami obľúbenej, globálnej perspektívy. Tešiť sa môžete na nasledujúce aktivity, ktoré v rámci Európskeho roka rozvoja realizujú Platforma MVRO a jej členské organizácie:
Gymnázium C. S. Lewisa, Bratislava

Migrácia

Workshop organizácie Človek v ohrození na aktuálne témy migrácia a utečenectvo.
Gymnázium Liptovský Mikuláš

Podobnosti a rozdiely (spomienky z Kene)

Workshop organizácie Človek v ohrození o podobnostiach a rozdieloch medzi občanmi Slovenska a Kene, v podaní terénnych pracovníkov ČvO.
Tekovská knižnica, Levice

Nebezpečenstvo jedného príbehu

Workshop Človeka v ohrození na tému nebezpečenstva, ktoré v spoločnostiach našich krajín vznikajá v reakciách na nízku diverzitu perspektív na aktuálne výzvy ako je napríklad utečenecká kríza.
27.11.2015, Cambridge International School Bratislava

Charity Day

Celodňové podujatie na Cambridge International School v Bratislave, venované téme solidarity s ľuďmi na úteku.
23.11.2015, Divadelný klub 10x10, Bratislava

Princ, kde si?

"Sny sa môžu plniť rôzne. Ak si ich, samozrejme, chceme splniť v reálnom živote. Jeden druh je osobitne prínosný – ten, pri ktorých sa opierame o iných. Či už o svojom divadelnom snívaní a snoch klienti Domova sociálnych služieb pred vznikom vlastného divadla Stopy snov pred piatimi rokmi vedeli, alebo nie, inscenáciou Princ, kde si? si jeden takýto splnili. Postavy vysnívaných planét hrali koncentrovane, so zmyslom pre situáciu, s potešením pre ironický a parodický rozmer ich kostýmového i mizanscénického stvárnenia a dokonca aj v príjemne zvládnutom dialógu so svojimi hereckými profesionálmi – Patríciou Garajovou-Jariabkovou (Paťa) a Alenou Horňákovou. Navyše sa do tejto „astrálnej“ komédie zo života ľudí s mentálnym znevýhodnením zapojila v miniúlohe ako herečka a dramaturgička spolu s Dášou Rúfusovou aj večne usmiata a zvedavá Miška – Patina dcéra." (Dagmar Inštitorisová, Pravda)
25.11.2015, sídlo PDCS, Štúrova 13 v Bratislava

Prečo by malo byť globálne rozvojové vzdelávanie súčasťou výuky na vysokých školách?

Hosťkou verejného semináru PDCS bude Eilish Dillon z Kimmage Development Studies Centre Kimmage (Írsko). Seminár bude prebiehať v anglickom jazyku (úvodné slovo hosťky). V rámci diskusie chceme predstaviť materiály, ktoré PDCS vytvorilo v oblasti GRV resp. v týchto dňoch finalizuje: youtube kanál: Education 4 Peace - https://www.youtube.com/channel/UClayGp8YAxesTI4fN2j93KA, publikácie: "Hodnotové strety hrou" a vysokoškolské skriptum "Riešenie konfliktov v rozvojovom kontexte").
29.11.2015, Vodárenské múzeum Bratislava

#ActionsForClimate Bratislava

V nedeľu 29.novembra budú stovky tisíc ľudí v mestách po celom svete pochodovať za klímu. Aj naši politici musia vedieť, že žiadame okamžité, konkrétne a hmatateľné opatrenia na ochranu klímy. Príďte na festival Permakultúra v meste do Vodárenského múzea v Bratislave. Zúčastnite sa v sobotu 28.11. o 12:00 na špeciálnom fotení, ktorým vyšleme jasný signál svetovým lídrom. A v nedeľu 29.11. sa zasa dozviete o klimatickej zmene od klimatológa Alexandra Ača v rámci prednášky o 16:00. Viac podrobností nájdete v podujatí na facebooku, a článku „5 vecí, ktoré potrebujete vedieť o parížskej klimatickej konferencii – COP21“.

FSEV Fest

FSEV-ka otvorí svoje priestory pre všetkých študentov či neštudentov, teda pre Teba a pre všetkých a vytvorí dokonale komunitnú atmosféru a to aj preto, že téma FSEV festu sa prvýkrát nesie v duchu komunity, verejných priestorov, zdieľania i solidarity. Platforma MVRO a jej členské organizácie sa podujatia zúčastnia s prezentačnými stánkami ako aj realizáciou premietania EUROCINE spojeným s diskusiou s Michalom Havranom o lokálnych komunitných projektoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *